Technical Specification:
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 350 kg/hr |
| Electricity Phase | Three Phase |
| Motor Power | 3 HP |
| Material of Construction(Contact) | MS |
| Usage/Application | For Grading Raw Cashew Nuts |
| Weight | 450 Kg |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 60 Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 95000 / Piece Get Latest Price
| Number of Grades | 5 |
| Electricity Phase | Single Phase |
| Motor Power | 2 HP |
| Material of Construction(Contact) | MS |
| Usage/Application | Cashew Grading Machine |
| Voltage | 220 V |
| Product Capacity | 80 Kg Per Hour |
Minimum order quantity: 1 Piece
Ravindra Bhoi (CEO)
Divine Group Of Company
Shed No.30, Sarovar Industrial Park, Lal Gebi Circle, Hathijan, S.P.Ring Road, Ahmedabad Bypass, Vatva Gidc, Hotel The Grand
Ahmedabad - 382445, Gujarat, India