Prominent & Leading Manufacturer from Ahmedabad, we offer ginger garlic paste packing machine and garlic paste making machine.
₹ 35000 / Piece Get Latest Price
| Operation Mode | Automatic |
| Capacity | 20–50 kg/hr |
| Drive Type | Electric |
| Sealing Type | Center Seal |
| Type | Batch Type |
| Application | Food Paste |
| Material of Construction | Stainless Steel |
| Automation Grade | Fully automatic |
| Package Format | Pouch |
| Number of Heads | 1 |
| Also Suitable for | Tomato, Garlic |
| Nozzle Type | Single |
| Filling Range | 100-1000 ml |
| Usage/Application | Commercial |
| Brand | DIVINE GROUP |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 01 Piece
₹ 17500 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 kg / hr |
| Type | Continuous Type |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Material of Construction | Stainless Steel |
| Motor Rating | single phase |
| Also Suitable for | Tomato, Garlic |
| Usage/Application | Commercial |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 01 Piece
Ravindra Bhoi (CEO)
Divine Group Of Company
Shed No.30, Sarovar Industrial Park, Lal Gebi Circle, Hathijan, S.P.Ring Road, Ahmedabad Bypass, Vatva Gidc, Hotel The Grand
Ahmedabad - 382445, Gujarat, India