Our range of products include three phase cashew scooping machine.
₹ 95000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 300 kg/hr |
| Electricity Phase | Three Phase |
| Motor Power | 7 hP |
| Brand | Divine Group |
| Accuracy | 95 % |
| Material | SS 304 |
| Surface Finish | Polished |
Product Details:
| Brand | DIVINE BRAND |
| Electricity Phase | Three Phase |
| Motor Power | 7 HP |
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 320 kg per hour |
| Voltage | 410 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Body Material | MS |
| Surface Finish | Color Coated |
| Power Source | Electric |
Ravindra Bhoi (CEO)
Divine Group Of Company
Shed No.30, Sarovar Industrial Park, Lal Gebi Circle, Hathijan, S.P.Ring Road, Ahmedabad Bypass, Vatva Gidc, Hotel The Grand
Ahmedabad - 382445, Gujarat, India