Pioneers in the industry, we offer automatic cashew husk cleaner machine, 3 phase cashew husk cleaning machine and single phase automatic cashew husk cleaning machine from India.
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 kg/hr |
| Electricity Phase | Single Phase |
| Motor Power | 3 HP |
| Material of Construction(Contact) | MS |
| Usage/Application | Cleaning Cashew Husk |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 60 Hz |
Minimum order quantity: 01 Piece
₹ 190000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 1000 kg/hr |
| Electricity Phase | Three Phase |
| Motor Power | 3 HP |
| Material of Construction(Contact) | MS |
| Usage/Application | Cleaning Cashew Husk |
| Voltage | 240 V |
Minimum order quantity: 01 Piece
₹ 190000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 kg/hr |
| Electricity Phase | Single Phase |
| Motor Power | 3 HP |
| Material of Construction(Contact) | MS |
| Usage/Application | Cleaning Cashew Husk |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 60 Hz |
Minimum order quantity: 01 Piece
Ravindra Bhoi (CEO)
Divine Group Of Company
Shed No.30, Sarovar Industrial Park, Lal Gebi Circle, Hathijan, S.P.Ring Road, Ahmedabad Bypass, Vatva Gidc, Hotel The Grand
Ahmedabad - 382445, Gujarat, India