Our range of products include cashew kernel separator.
₹ 65000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 100 kg/hr |
| Electricity Phase | Three Phase |
| Motor Power | 2 HP |
| Material | Stainless Steel |
| Material of Construction(Contact) | SS 304 |
| Driven Type | Automatic |
| Brand | Divine Group |
| Voltage | 415 V |
| Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 2 Unit
Ravindra Bhoi (CEO)
Divine Group Of Company
Shed No.30, Sarovar Industrial Park, Lal Gebi Circle, Hathijan, S.P.Ring Road, Ahmedabad Bypass, Vatva Gidc, Hotel The Grand
Ahmedabad - 382445, Gujarat, India